31 grudnia 2004r / 1 stycznia 2005r - Bal Sylwestrowy
W noc z 31 grudnia 2004r na 1 stycznia 2005r Koło Gospodyń Wiejskich z Raszówki zorganizowało Bal Sylwestrowy w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce. Podczas szampańskiej zabawy było wiele atrakcji i konkursów, a także pokaz sztucznych ogni o godzinie 24:00. (I.R.)
18 grudnia 2004r - Pewny awans tenisistów stołowych SKS LZS Raszówka
Ostanie dwie kolejki ligowe zadecydowały o podziale drużyn walczących o awans do pierwszej ligi i walczących o utrzymanie. Wwyjazdowym meczu z Gorzowią w Gorzowie zawodnicy Raszówki po dobrym meczu zremisowali 5:5. To dobry wynik z rywalem wyprzedzającym w ligowej tabeli. W ostatnim meczu we własnej hali drużyna z Raszówki pewnie pokonała Perłę Nysa Kłodzko 9:1 co dało ostatecznie czwarte miejsce w tabeli z ilością punktów taką samą jak trzecia drużyna. W tym meczu punkty dla drużyny z Raszówki zdobyli: Mojski 2,5; Goliński 2,5; Cerazy 2,5 oraz Mularczyk 1,5. Pierwsza runda była więc pomyślna dla drużyny beniaminka II ligi. (A.M.)
5 grudnia 2004r - Wystawa Rękodzieła
Koło Gospodyń Wiejskich z Raszówki zorganizowało w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce dnia 5 grudnia 2004r Wystawę Rękodzieła. Podczas wystawy prace swoje prezentowali przede wszystkim mieszkańcy Raszówki oraz pobliskich miejscowości: Gorzelin, Chróstnik, Pieszków.
Prezentowane prace dotyczyły takich dziedzinach jak: malarstwo, hafty w tym "portret w hafcie krzyżykowym", robótki szydełkowe, prace wykonane z masy solnej, tkanina artystyczna (kilimy), rzeźba w korze i drewnie, "stare" zegary ścienne.
Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i była bardzo pozytywnie odbierana. Podczas wystawy stworzony był ciepły specyficzny klimat jej prezentacji. Wszyscy oglądający wystawę mieli przygotowane miejsca przy stolikach oraz słodki poczęstunek przy kawie, herbacie i szampanie. (I.R.)
27 listopada 2004r - Zabawa Andrzejkowa
27 listopada 2004r w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce zorganizowana została zabawa Andrzejkowa. Organizatorami zabawy byli: Sołtys i Rada Sołecka z Raszówki. Zabawa była bardzo udana dzięki dobrej organizacji, obficie zaopatrzonego bufetu i wspaniałej orkiestry. (I.R.)
27 listopada 2004r - Kolejne zwycięstwo tenisistów stołowych SKS LZS Raszówka
W dniu 27 listopada 2004r roku tenisiści stołowi SKS LZS Raszówka zmierzyli się z sąsiadującą w tabeli II ligi drużyną ŻOK Żmigród. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla miejscowych i po pierwszych czterech grach singlowych zawodnicy z Raszówki objęli prowadzenie 3:1. Następnie gry deblowe przyniosły utrzymanie dystansu i do ostatnich gier singlowych zawodnicy Raszówki podeszli spokojniej kolejne trzy zwycięstwa. Ostatecznie po ciekawym spotkaniu stojącym na dobrym poziomie utrzymał się wynik 7:3 dla SKS LZS Raszówka, co pozwoliło po tej kolejce awansować drużynie miejscowej na piątą pozycję. Punkty dla drużyny z Raszówki zdobyli Mojski 2,5; Goliński 2; Cerazy 2; i Mularczyk 0,5. (A.M.)
14 listopada 2004r - Wieczornica z okazji Święta Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości przypadającego w dniu 11 listopada, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raszówce przygotowały okolicznościową wieczornicę w dniu 14 listopada 2004r. Wieczornica odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce. (I.R.)
31 października 2004r - przekazanie obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej
Poseł na Sejm RP dr Tadeusz Samborski podarował w dniu 31 października 2004r dla Kościoła Rzymsko-Katolickiego p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Raszówce obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Uroczystość poświęcenia i przyjęcia obrazu odbyła się podczas Mszy Świętej w dniu 31 października 2004r o godz. 11:30. (I.R.)
30 października 2004r - Ciężka przeprawa w Strzelinie
W dniu 30 października 2004r tenisiści stołowi LZS SKS Raszówka zmierzyli się w kolejnym meczu II ligi mężczyzn z drużyną Granitu Strzelin. Gospodarze występujący w najsilniejszym składzie od pierwszego spotkania objęli prowadzenie i skutecznie zmierzali do zwycięstwa w tym spotkaniu. W momencie gdy Granit Strzelin prowadził już 4:2 i do zwycięstwa potrzebował dwóch zwycięstw do głosu doszło doświadczenie, wola walki oraz dobre przygotowanie do spotkania zawodników z Raszówki. Następne spotkania stojące na dobrym poziomie przyniosły cztery kolejne zwycięstwa Mojskiego, Golińskiego, Cerazego oraz Mularczyka, co w efekcie doprowadziło do ostatecznego zwycięstwa Raszówki w tym spotkaniu. Gospodarze długo nie mogli pogodzić się z faktem, że przegrali ten mecz, a zawodnicy z Raszówki cieszyli się kolejnym zwycięstwem w tym sezonie. Punkty dla drużyny z Razówki zdobyli Mojski 2,5; Mularczyk 1,5; Goliński 1 i Cerazy 1. Trener Marek Rogalski chwalił po meczu całą drużynę za dobra grę do końca meczu oraz wolę walki. (A.M.)
23 października 2004r - Wygrana tenisistów stołowych LZS SKS Raszówka
W sobotę 23 października 2004r tenisiści stołowi z Raszówki pokonali faworyzowana drużynę STS Bartoszów. Od początku spotkania gospodarze objęli prowadzenie po zwycięstwach swoich najlepszych zawodników Mojskiego oraz Golińskiego. Następnie przewaga wzrosła po dwóch emocjonujących licznie zgromadzoną publiczność i stojących na wysokim poziomie grach deblowych. Zawodnicy z Raszówki prowadzeni przez Trenera Marka Rogalskiego nie dali odebrać sobie zwycięstwa i zakończyli mecz wynikiem 7:3. Po tym zwycięstwie drużyna z Raszówki zajmuje szósta pozycję w tabeli II ligii mężczyzn. (A.M.)
22 października 2004r - Nowy stół bilardowy dla Świetlicy Wiejskiej
Stowarzyszenie Wiejskie - "Dialog, Rozwój, Ekologia" z siedzibą w Raszówce, przekazało w dniu 22 października 2004r na podstawie AKTU PRZEKAZANIA, dla Sołectwa w Raszówce stół do gry w bilard, zakupiony przez Stowarzyszenie ze środków finansowych przekazanych w formie darowizny przez FUNDACJĘ POLSKA MIEDŹ w Lubinie. (I.R.)
12 października 2004r - "Święto pieczonego ziemniaka"
W dniu 12 października 2004r w Przedszkolu Gminnym w Raszówce odbyła się impreza pn. "Święto pieczonego ziemniaka". Dzieci zaprosiły na tą imprezę mieszkańców Raszówki oraz przedstawicieli: Gminy Lubin, Samorządu Wiejskiego Raszówki i Księdza Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Raszówce.Przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Raszówce zaprezentowały z okazji "Święta pieczonego ziemniaka" piękny występ związany z jesienią i jej hojnymi darami. Otrzymały za to gromkie brawa, podziękowania i upominki. Występ odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce. (I.R.)
2 - 10 października 2004r - Zmienne szczęście drużyny SKS LZS Raszówka
Drużyna miejscowej SKS LZS Raszówka rozegrała następne trzy spotkania w drugiej lidze mężczyzn zdobywając jedynie jeden punkt. Po dobrym starcie w rozgrywkach ligowych jeden remis i dwie porażki.
W meczu z TOP II Ceramika Bolesławiec (2 października 2004r), w składzie której wystąpiło dwóch zawodników na co dzień występujących w Ekstraklasie, zawodnicy Raszówki po zaciętym pojedynku wywalczyli remis 5:5. Punkty dla drużyny z Raszówki zdobyli: Zbigniew Mojski 1,5; Arkadiusz Mularczyk 1,5; Marek Cholewa 1,5; Zbigniew Cerazy 0,5.
W meczu rozegranym w Raszówce w dniu 9 października 2004r miejscowi nie sprostali wymaganiom stawianym przez drużynę Odra Roben Księginice, która stanowi bezpośrednie zaplecze aktualnego mistrza Polski. Mecz choć po kilku zaciętych pojedynkach zakończył się przegraną 2:8 a jedyne punkty dla drużyny Raszówki zdobył najlepszy zawodnik tej drużyny Zbigniew Mojski. Niestety nie dopisała frekwencja kibiców, na meczu zjawiło się jedynie kilkunastu najwierniejszych sympatyków drużyny z Raszówki.
W dniu 16 października 2004r drużyna SKS LZS Raszówka zmierzyła się we Wrocławiu z drużyna Akademii Ekonomicznej ulegając nieznacznie 6:4. Wyraźnie zabrakło szczęścia głownie w grach deblowych, które zakończyły się po pięciosetowych pojedynkach porażkami 2:3. Miejscowi nie oddali zwycięstwa w czterech pojedynkach indywidualnych i rozstrzygnęli mecz na swoja korzyść. Punkty dla drużyny z Raszówki zdobyli Zbigniew Moski 2, Leszek Goliński 1, Arkadiusz Mularczyk 1. (A.M.)
18 września 2004r - Inauguracja sezonu II Ligi mężczyzn w tenisie stołowym
W dniu 18 września 2004r zainaugurowano rozgrywki II Ligi mężczyzn w tenisie stołowym. W pierwszym meczu drużyna LZS STS Raszówka zmierzyła się z drużyną WITNICZANIN Witnica (woj. lubuskie}. Po chwilami zaciętym spotkaniu LZS STS Raszówka zwyciężyła 8:2 potwierdzając tym samym, że w obecnym sezonie postawiła sobie wysokie cele. Drużyna wystąpiła w składzie: Zbigniew Mojski, Leszek Goliński, Zbigniew Cerazy, Arkadiusz Mularczyk, Marek Cholewa, Marek Rogalski. Trener Kazimierz Fijałkowski wykorzystał w spotkaniu pięciu zawodników. Punkty zdobyli: Leszek Goliński 2,5, Zbigniew Cerazy 2,5, Zbigniew Mojski 2 i Marek Cholewa. W tym miejscu należy pochwalić debiutującego w rozgrywkach drugiej ligi młodego Marka Cholewę, który zanotował dobry występ. Drużyna z Raszówki w tym sezonie znacznie wzmocniła swój skład pozyskując Zbigniewa Mojskiego /aktualnie nr 20 w rankingu PZTS/, wielokrotnego reprezentanta Polski. W obecnym sezonie w drużynie Raszówki występuje również Dariusz Kordyka. W następnym spotkaniu drużyna z Raszówki zmierzy się z TOP Bolesławiec na wyjeździe. (A.M.)
23 - 29 maja 2004r - Wiosenne ożywienie w Szkole Podstawowej w Raszówce
Maj to najpiękniejszy miesiąc roku. Wszystko się zieleni, rozkwita i napawa nadzieją. Ostatni tydzień maja tego roku w Szkole Podstawowej w Raszówce należał do bardzo pracowitych i nie mieliśmy zbyt dużo czasu, by podziwiać uroki bujnej wiosny. A wszystko zaczęło się już w niedzielę 23 maja... Na godzinę 18:00 zaprosiliśmy mieszkańców Raszówki i wszystkich okolicznych miejscowości do Świetlicy Wiejskiej, aby pochwalić się osiągnięciami artystycznymi naszych uczniów... Po pracowitej niedzieli nastąpił takiż sam poniedziałek. Po raz czwarty nasza szkoła organizowała Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii", tym razem pod hasłem "Szkolne życie z Panią Ortografią"... O godzinie 11:00 w sobotę 29 maja br. "Na dworze króla Artura, czyli na średniowiecznym party" powitała wszystkich dyrektor szkoły Lucyna Szudrowicz. W tym roku festyn, zorganizowany jak zwykle przez Rady Rodziców oraz dyrektorów i pracowników szkoły i przedszkola w Raszówce, nawiązał do dalekiej przeszłości. więcej... (L.S.) zdjęcia
22 maja 2004r - koncert "Zapraszamy wszystkie mamy"
W dniu 22 maja 2004r w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce odbył się koncert pt. "Zapraszamy wszystkie mamy" zorganizowany z okazji Dnia Matki. Koncert uświetniły następujące zespoły folklorystyczne: Zespół "Koniczynki" z Miłoradzic, Zespół "Krzeczynianie" z Krzeczyna Wielkiego, Zespół "Zachęta" z Zimnej Wody, Zespół "Karkonosze" z Mysłakowic. Każdy z zespołów swój występ dedykował wszystkim mamom. Oprócz występów zespołów folklorystycznych w programie koncertu, organizatorzy przygotowali niespodziankę. Niespodzianką był występ "Janka Muzykanta" z Warszawy dedykowany wszystkim uczestnikom koncertu. Po występach zespołów folklorystycznych i "Janka Muzykanta" wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej biesiady, która trwała do godziny 2:00.
Organizatorami koncertu pt. "Zaprzszamy wszystkie mamy" byli: Sołtys, Rada Sołecka, Radni, Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie Wiejskie - "Dialog, Rozwój, Ekologia" - miejscowości Raszówka. Nagłośnienie koncertu oraz przedstawianie uczestniczących zespołów prowadził Pan Stanisław Czajkowski. Honorowy patronat nad koncertem objął dr Tadeusz Samborski Poseł na Sejm RP. Koncert odbył się dzięki sponsorom: Głównym sponsorem koncertu był Poseł na Sejm RP dr Tadeusz Samborski. Sponsorami byli również: Pan Stanisław Studziński, Pan Stanisław Czajkowski, Państwo Janina i Mieczysław Doroszkiewiczowie oraz kilku sponsorów anonimowych.
Wszystkim zespołom folklorystycznym oraz "Jankowi Muzykantowi" i Panu Stanisławowi Czajkowskiemu, a także wszystkim sponsorom organizatorzy koncertu - składają gorące podziękowania. (I.R.) zdjęcia
1 maja 2004r - Festyn z okazji wstąpienia Polski do UE
W dniu 1 maja 2004r w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce odbył się Festyn z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Organizatorami Festynu był samorząd wiejski wsi Raszówka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Raszówce. Od godz. 14:00 bawiły się dzieci, dla których przygotowano szereg konkursów i zabaw. Za uczestnictwo w konkursach dzieci otrzymały nagrody, sfinansowane przez radnych z miejscowości Raszówka. Pierwszomajowym wieczorem w Świetlicy Wiejskiej odbyła się tradycyjna "Majówka" dla mieszkańców Raszówki. Zabawa trwała do białego rana. (I.R.)
3 kwietnia 2004r - Awans drużyny LZS STS Razówka do II ligi
W dniu 3 kwietnia 2004 roku drużyna LZS STS Razówka rozegrała ostatni w tym sezonie mecz o mistrzostwo III ligi tenisa stołowego. W wyjazdowym spotkaniu z wiceliderem rozgrywek drużyną LZS MAR Zaręba tenisiści stołowi z Raszówki nie sprostali wymaganiom rywala szczególnie groźnego na własnym terenie przegrywając 6:10. Nie przeszkodziło to jednak do zajęcia I miejsca i zdobycia mistrzostwa III ligi okręgu dolnośląskiego. Zespół z Raszówki prowadzony od wielu lat przez trenera Kazimierza Fijałkowskiego praktycznie na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie tytuł mistrzowski. W spotkaniu punkty dla drużyny Raszówki zdobyli: Leszek Goliński - 3 pkt, Arkadiusz Mularczyk - 2 pkt, Marek Rogalski - 1 pkt. Ponadto w meczu wystąpili Zbigniew Cerazy, którego po trzech partiach zastąpił Artur Ptaszkowski. W rozgrywkach sezonu 2003/2004 występowali również Grzegorz Kaniak, Jacek Raczyński oraz Marek Koziara. (A.M.) zdjęcie
8 marca 2004r - "Dzień Kobiet"
Radny, Sołtys i Rada Sołecka miejscowości Raszówka zaprosili Wszystkie Panie na wieczorek z okazji " Święta Kobiet" w dniu 8 marca 2004r do Świetlicy Wiejskiej w Raszówce na godzinę 18:00. Wszystkie Panie otrzymały kwiaty, życzenia i zaproszone zostały na poczęstunek. Wieczorek był sympatyczny i na długo pozostanie w pamięci wszystkich Pań. (I.R.)
22 lutego 2004r - Koncert Górniczego Chóru Męskiego z Lubina
W dniu 22 lutego 2004r. o godz. 11:30 na Mszy Św. w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Raszówce wystąpił "Górniczy Chór Męski" z Lubina.
Pełna nazwa zespołu brzmi: Górniczy Chór Męski przy KGHM Polska Miedź S.A. Oddział ZG "Lubin".
Zespół powstał w roku 1980 przy ówczesnym Domu Kultury Zagłębia Miedziowego. Od roku 1985 opiekę nad zespołem przejęły Zakłady Górnicze "Lubin".
Podstawowym kierunkiem działalności zespołu jest szerzenie kultury muzycznej poprzez wykonywanie i propagowanie polskich pieśni: ludowych, patriotycznych, religijnych i górniczych.
Podczas Mszy Świętej w Raszówce zespół wykonywał pieśni religijne w języku polskim, ale także pieśni religijne w oryginalnym brzmieniu w języku łacińskim. Było to piękne wydarzenie, które przyniosło uczestnikom Mszy Świętej piękne niezapomniane przeżycie i wywołało wzruszenie.
Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie z członkami Górniczego Chóru Męskiego w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce, podczas którego przekazano wiele informacji o powstaniu i działalności zespołu, o jego osiągnięciach i sukcesach, wielu zdobytych nagrodach, wielu wyjazdach na koncertowanie w kraju i poza jego granice. Najważniejszym koncertem, który zespół wykonał był koncert w Watykanie u Ojca Świętego - Jana Pawła II.
Sołtys wsi Pan Tadeusz Kosturek otrzymał od zespołu folder na podstawie którego zaprezentowaliśmy krótki rys o Górniczym Chórze Męskim z Lubina. (I.R.)
14 lutego 2004r - "Walentynki"
Koło Gospodyń Wiejskich działające przy Świetlicy Wiejskiej w Raszówce zorganizowało w dniu 14 lutego 2004r zabawę "Walentynkową" dla wszystkich zakochanych i kochanych. Zabawa była znakomita i trwała do białego rana. (I.R.)
2 - 13 lutego 2004r - Ferie zimowe
Z inicjatywy Ks. Proboszcza Jana Boka, w dniach od 2 do 13 lutego 2004r Oratorium przy Parafii p.w. Niepokalanego Serca N.M.P. w Raszówce wspólnie ze Szkołą Podstawową w porozumieniu z Panią Dyrektor SP Raszówka mgr Lucyną Szudrowicz, zorganizowali zajęcia dla dzieci i młodzieży mającej ferie zimowe.
W Szkole Podstawowej w Raszówce obywały się zajęcia sportowe i plastyczne dla dzieci przede wszystkim Szkoły Podstawowej, a w salkach kościelnych odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży starszej przede wszystkim gimnazjalnej, na siłowni oraz przy bilardzie, przy tenisie stołowym, a także spotkania z Klerykiem Adamem z Krakowa, który na prośbę Ks. Proboszcza przyjechał do pomocy wychowawczej.
Dla dzieci i młodzieży podczas trwających ferii zimowych zorganizowano wspólny wyjazd do Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl pt. "Kiki - Nuno". W wyjeździe wzięło udział około 60 uczestników.
Organizacja ferii zimowych została sfinansowana w następujący sposób: Gmina Lubin przeznaczyła kwotę 660 zł w tym na 40 biletów do teatru kwotę 360 zł; Radni z Raszówki sfinansowali pozostałe bilety do teatru na kwotę 140zł; Stowarzyszenie Wiejskie - "Dialog, Rozwój, Ekologia" z siedzibą w Raszówce sfinansowało przewóz dzieci i młodzieży do teatru. (I.R.)
31 stycznia 2004r - Spotkanie "Opłatkowe"
W dniu 31 stycznia 2004r. w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce odbyło się coroczne spotkanie "Opłatkowe". W spotkaniu udział wzięli wszyscy chętni z miejscowości Raszówka. Spotkanie rozpoczęło się od zabrania głosu przez Księdza Proboszcza naszej parafii Jana Boka, który złożył wszystkim uczestnikom życzenia i rozpoczął dzielenie się opłatkiem. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało z tej okazji poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania. Był to mile spędzony wieczór. (I.R.)
20 stycznia 2004r - "Dzień Babci"
W dniu 20 stycznia 2004r. w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raszówce przygotowały koncert i dedykowały go wszystkim zaproszonym Babciom. Pięknie przygotowany koncert poparty wierszami, wierszykami i piosenkami, wywołał podziw i wzruszenie wśród zaproszonych "Kochanych Babć". (I.R.)
31 grudnia 2003r / 1 stycznia 2004r - Bal Sylwestrowy
Sołtys i Rada Sołecka wsi Raszówka zorganizowali w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce Bal Sylwestrowy w dniu 31 grudnia 2003r. i powitanie Nowego 2004 Roku. Frekwencja dopisała, wszystkie bilety zostały sprzedane. Na Balu Sylwestrowym bawiło się ponad 100 osób. Po godzinie 24:00 po powitaniu NOWEGO 2004 ROKU wszyscy uczestnicy Balu Sylwestrowego podziwiali pokaz sztucznych ogni. Szampańska zabawa trwała do rana. (I.R.)